A spenótfőzelék és a pudla találkozása

Nagyon élvezem, hogy már friss spenót van a kertben. Élmény leszedni a harsogó, ropogós, friss leveleket. Gyakran a bőség zavarába kerülök: mi készüljön belőle, spenótfőzelék, tejszínes, házisajtos spenót, paradicsomos spenót, esetleg spenót pakora? Ma a spenótfőzelék nyert. Nem tudom, ki hogy van vele, én nem  szeretem a kenyeret a főzelékhez, de valami kísérő azért kell hozzá. Szerintem ma remek párost sikerült összehoznom, az indiai és a magyar konyha találkozásából finom ebéd készült. Pudlát sütöttem a főzelékhez, ami egy indiai sós palacsinta, és küllemében az omletthez hasonlít. Csicseriborsólisztből készül, és egészen apróra vágott kis zöldségkockák színesítik.

 

Spenótfőzelék

 

Hozzávalók:

1 jó nagy tál friss spenót (nagyon össze fog esni főzéskor)

4 ek olaj

3 ek liszt

½ kk asafoetida

½ l tej

 

A spenótleveleket több vízben, alaposan megmossuk. Forrásban lévő vízbe dobjuk, és néhány perc alatt puhára főzzük. Leszűrjük és ledaráljuk, vagy turmixoljuk. Ezután egy lábosban felmelegítjük az olajat, beletesszük a lisztet és az asafoetidát, majd alacsony lángon, kevergetve pirítjuk. Kb. 3 perc alatt megpirul és illatos lesz az asafoetidától. Ekkor beletesszük az előkészített spenótot, felengedjük a tejjel és megsózzuk. Felforraljuk és 5 percig forraljuk, majd levesszük a lángról.

 

091011 GYR 52401

Pudla – indiai sós palacsinta

 

Hozzávalók:

20  dkg csicseriborsó- vagy sárgaborsó liszt

5 dkg finom liszt

1 kk õrölt római kömény

1 erõs zöldpaprika megdarálva (ha bírjuk az erőset)

1/4 kk asafoetida

3/4 kk kurkuma

2 1/2 kk só

1/4 kk õrölt feketebors

1 kk õrölt koriander

1 csokor korianderlevél vagy petrezselyem

4 dl hideg víz

½ ek reszelt friss gyömbér

2 közepes paradicsom

1 pritaminpaprika

1 kisebb saláta-cukkini negyede

ghí vagy növényi olaj a sütéshez

3 ek citromlé

 

Egy tálban összekeverjük a kétfajta lisztet, hozzáadjuk a római köményt, a zöldpaprikát, az asafoetidát, a kurkumát, a sót, a feketeborsot, az őrölt koriandert és a gyömbért. Szép lassan hozzákeverjük a vizet. Palacsintatészta sűrűségű masszát kapunk. Hozzáadjuk az apró kockákra vágott zöldségeket. Ha esetleg sűrűnek találjuk, adjunk még hozzá vizet. A lényeg, hogy ne legyen túl sűrű, egyrészt nem sül át, másrészt a túl vastag massza nem ízletes. Fogunk egy palacsintasütőt, kevés olajat melegítünk benne, beleöntünk egy kevés tésztát, és megsütjük, akár a palacsintát. Ha az egyik oldala kész, megfordítjuk, és azt is barnára sütjük. Ha kész, egy kevés citromlével megfröcsköljük, és melegen tálaljuk.

Másokat is érdekelhet? Oszd meg velük!

További receptek